WYMIANA SZYB SAMOCHODOWYCH

PRZYCIEMNIANIE SZYB SAMOCHODOWYCH

KLIMATYZACA

AKUMULATORY

Wymiana szyb samochodowych

Jaki jest koszt wymiany?

Samochód osobowy:
Wymiana szyby wklejanej od 70zł brutto – warunek – zakup szyby w naszym warsztacie.
Montujemy szyby klienta nowe i używane – koszt od 110 zł brutto

Samochód dostawczy:
Wymiana szyby wklejanej od 110zł brutto – warunek – zakup szyby w naszym warsztacie.

Samochód ciężarowy:
Indywidualne ustalenie ceny z klientem

Jak długo schnie klej?

Klej poliuretanowy utwardza się pochłaniając wilgoć z otoczenia dlatego w czasie zwiększonej wilgotności powietrza proces wiązania kleju skraca się, w przybliżeniu proces trwa około 60 godzin.

Kończy się ważny przegląd?

Nie można z wklejoną szybą pojechać od razu do przeglądu Tylko w sytuacji kiedy Policja zatrzyma dokumenty za uszkodzoną szybę a przegląd jest ważny – diagnosta sprawdza jedynie fakt wymiany szyby (koszt 20 zł).
Podczas przeglądu karoseria samochodu wprowadzana jest w nadmierne przeciążenia i drgania spowodowane sprawdzeniem układu kierowniczego, zawieszenia i sprawności amortyzatorów.
Pełny czas utwardzenia kleju wynosi w przybliżeniu 60 godzin, po tym czasie ryzyko przesunięcia szyby w powyżej wymienionej sytuacji nie występuje.

Na co jest udzielana gwarancja?

Wszystkie nowe szyby mają gwarancje producenta.
Okres gwarancyjny wynosi od 1 lub 2 lata w przypadku de laminacji (rozklejenia) oraz wad optycznych. Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych (pęknięcia, uderzenia kamieni itp.). Gwarancja na montaż jest udzielana bezterminowo, nie dotyczy przypadków występowania korozji.

Ile trwa wymiana?

Przybliżony czas wymiany szyby czołowej w aucie osobowym lub dostawczym wynosi od 2 do 4 godzin.

Przewidywany czas montażu szyby przedniej może się różnić czasowo od kilku czynników m.in. wieku pojazdu, uszkodzeniu samej szyby np. spowodowaniem kolizji, nadmiernej ilości kleju, dokonywanego uszczelnienia we własnym zakresie, występowania rdzy, zamontowanego ogrzewania lub czujnika (sensora).

Mogę umyć samochód po wymianie szyby?

Po wymianie szyby wklejanej zalecane jest nie korzystanie z myjni samochodowej, szczególnie ręcznych wysokociśnieniowych. Wysokie ciśnienie wody podczas mycia w okolicy świeżo wymienionej szyby może spowodować przerwanie wiązki kleju, co w rezultacie skutkuje nieszczelnością, słyszalnymi przedmuchami powietrza podczas jazdy, a nawet odklejeniem szyby od karoserii.

Co z korozją?

Czas montażu może jednak się wydłużyć w przypadku stwierdzenia nadmiernej korozji na elementach utrzymujących. W przypadku ubytków blacharskich co powoduje brak miejsca do wklejenia szyby – nie jesteśmy w stanie wymienić szyby. Konieczna będzie wizyta w zakładzie blacharskim.
Drobne usuwanie rdzy nie powoduje naliczania dodatkowych kosztów – wykonujemy to bezpłatnie w cenie wymiany szyby

Drobne ogniska rdzy likwidujemy i zabezpieczamy karoserię pojazdu w miejscu wystąpienia rdzy tak by wklejenie szyby było możliwe i nie skutkowało następstwami pęknięcia szyby lub nieszczelnością.

KONTAKT

AutoGlass

34-381 Radziechowy ul. Nowa 1335

autoglassradziechowy@op.pl

515-517-618

Zapraszamy: poniedziałek - piątek 8:00 - 18:00, sobota od 8:00 do 13:00

Call Now Button